Mikroskop

mikroskopowe leczenie kanałowe

Mikroskopowe leczenie kanałowe wykonywane w naszym gabinecie polega przede wszystkim na:

  • dokładnym oczyszczeniu wszystkich kanałów zęba z
    zainfekowanych tkanek,
  • odpowiednim poszerzeniu i dezynfekcji kanałów na
    pełnej długości
  • szczelnym wypełnieniu kanałów za pomocą naturalnej
    żywicy

Opierając się na badaniu radiologicznym, oraz obrazie widocznym w jamie ustnej lekarz dobiera najlepszą dla pacjenta metodę leczenia kanałowego.

Najważniejszym etapem zawsze jest chemiczne i mechaniczne oczyszczenie wnętrza kanałów z zainfekowanych tkanek.

Elementem niezwykle podnoszącym przewidywalność i efektywność leczenia kanałowego jest wykorzystanie mikroskopu, oraz koferdamu (gumy osłaniającej ząb). Dokładna izolacja pola zabiegowego oraz jego duże powiększenie pozwalają na bardzo efektywne, jednowizytowe leczenie zębów.

lek. dentysta Jacek Hildebrand przekrój zębów

Mikroskopowe leczenie kanałów


Powtórne leczenie kanałowe, czyli reendo zęba trzonowego. Ząb posiadał nie w pełni opracowane i wypełnione kanały. Leczenie polegało na odszukaniu i szczelnym wypełnieniu wszystkich czterech kanałów. Przy pomocy mikroskopu możliwe było również odnalezienie i usunięcie złamanego fragmentu narzędzia, który znajdował się w kanale. W kolejnym etapie ząb został szczelnie dobudowany estetycznym nakładem (onlay).

RTG zęba ząb podczas leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem


Głęboka próchnica, oraz stan zapalny miazgi wymagały opracowania i rozpoczęcia leczenia endodontycznego. Staramy się, aby leczenie przebiegało na jednej, maksymalnie dwóch wizytach, co pozwala na szybki powrót do zdrowia pacjenta oraz uniknięcie wielu powikłań związanych z przedłużonym leczeniem. Gdy struktura zęba jest mocno osłabiona, jego odbudowa następuje poprzez założenie nakładów, lub koron protetycznych.

zdjęcia TRG zębów